Zakres tematyczny postów

PROPONOWANE PRZEZ NAS TREŚCI

[KSIĘDZA SŁÓW KILKA] / [ŻYWE SŁOWO]

Rozważanie Słowa Ewangelii niedzielnej i świątecznej. Co mówi do mnie Bóg przez zapisane Słowo? Jak je rozumiem? Wsłuchaj się w delikatny głos Boga.

[MASZ WIADOMOŚĆ!] 

Pomysł na codzienne Słowo Boga do każdego i każdej z nas lub codzienna myśl od świętych. Kochani niech ta myśl będzie dziś z wami. Zachęcamy do przesyłania cytatów z Pisma Świętego i ulubionych myśli świętych które Was poruszają.

[1,2,3 I Z KANAPY ZEJDZIESZ TY]

Chcielibyśmy zaprosić Was do wspólnego opuszczenia kanap, do wspólnego rozważania, rozmyślania nad słowami Papieża, a także do wprowadzenia tychże słów w obieg, w swoje życie oraz życie bliźnich. Będą to cytaty szczególnie z przemówień Papieża podczas ŚDM, ale nie tylko. Pragniemy, aby słowa Głowy Kościoła trafiały do każdego.

[BÓG W CODZIENNOŚCI TOTALNIE I NA SERIO – ŚWIADECTWO]

Każdy człowiek ma swoją opowieść, swoje jedyne i niepowtarzalne spotkanie z Bogiem. Bywa tak, że z przejęciem, słuchając czy czytając, możemy powiedzieć: „poruszyła mnie twoja historia” „O Matko aż mam ciary” „Nie do wiary”.

Świadectwo życia i spotkania żywego Boga w codzienności przemawia częściej i bardziej niż najbardziej wyszukana i fantazyjna myśl czy wypowiedziana mądrość. Jedno świadectwo może wyrazić więcej i zmienić więcej w czyimś życiu niż tysiąc moli zatorskich pogadanek bliskich.

Świadectwo wiary jest owocem spotkania z Jezusem i ukazaniem jego działania w życiu. Zamknięciem jakiegoś etapu i ukazaniem zmiany, która ma swoje źródło w łasce, której doświadczamy. Chciałoby się powiedzieć, że odtąd nic już nie będzie takie same.

Każdy kto chciałby podzielić się swoim świadectwem może przesyłać je do Nas na adres niekanapowi@onet.pl

[DUCHU ŚWIĘTY, OGARNIJ MNIE]

Dobrze zacząć roboczy tydzień od zaproszenia Ducha Bożego, który najlepiej poucza, wskazuje, co robić, co mówić…

[TAKI DUŻY, TAKI MAŁY, MOŻE ŚWIĘTYM BYĆ]

Żywoty Świętych. Problematyka świętości. Święci na co dzień. Czy rzeczywiście świętość jest odległa, tak jak galaktyka?

[3 K, CZYLI KATECHIZMOWE SZALEŃSTWO?]

Pytanie takie szczere? Kto z Nas zapoznawał się z 3K, tj. Katechizmem Kościoła Katolickiego? Pewnie dawno temu 🙂 My będziemy chcieli to zmienić, bo czyż zapisy KKK nie są obecne w codziennych sytuacjach życia? Tylko może tego nie dostrzegamy jak bardzo go rozumiemy?

[ŻART OD KSIĘDZA]

Uwaga! Od 2019 r.  na stronie zaczną pojawiać się posty z cyklu [ŻART OD KSIĘDZA]

Codziennie, za wyjątkiem piątku, nowa dawka humoru odi Ks. Rafał Jarosiewicz 

[DO „GÓRY” GŁOWA]

Ojciec Jan Góra w naszym życiu. Owoce Lednicy. Społeczność Góry.

[SZUKAŁEM WAS]

Co to znaczy być pokoleniem JP2? Anegdoty z Papieżem. Przesłanie dla współczesnych od Ojca Świętego. Co mówi Papież – namiestnik Jezusa – do mnie – konkretnie? Wasze przemyślenia na temat myśli papieża.

[CISZA]

Piątek jest dniem ciszy na stronie i Facebooku, dniem osobistej indywidualnej kontemplacji nad treściami publikowanymi na stronie i Facebooku. Nie zapominajmy o modlitwie przed przystąpieniem do rozważań 😉

[O, MAMO!]

O Matce Bożej, czyli jak Maryja swoim „FIAT” dosłownie „rozwaliła system”.

[JEZU UFAM TOBIE!]

Dzienniczek siostry Faustyny. O co chodzi z tym Miłosierdziem Bożym? Przesłanie Miłosierdzia i Miłosiernej Miłości.

[PAMIĘTAMY!]

Posty z okazji dni o szczególnym znaczeniu narodowym i chrześcijańskim.

[POMAGAMY] 

Posty o dobroczynności i akcjach charytatywnych.

[NieKANApowi POLECAJĄ]

Cykl ten będzie pojawiał się na stronie nie regularnie i będzie poświęcony różnego rodzaju literaturze oraz sztuce o charakterze katolickim. Zamieszczane treści będą naszą osobistą refleksją na temat obejrzanego przez nas filmu, przeczytanej książki czy też odwiedzanej przez nas strony internetowej. Jeśli masz jakieś swoje ulubione dzieło możesz do nas napisać na e-mail czy też na Facebooku.

Oraz inne cykle okresowe takie jak:

  • [ZEJDŹ Z KANAPY W ADWENCIE] Adwentowy zastrzyk energii do działania i przemyśleń. Będziemy  zwracać Waszą uwagę na to, co jest w życiu chrześcijanina naprawdę ważne, a o czym w pędzie życia zapominamy. Każdy dzień będzie wymagał od Was przełamania przyzwyczajeń, podniesienia głów znad ekranów telefonów i tabletów. Pozwoli to uzyskać nowe spojrzenie na codzienność po to, by zauważać w niej Boga i bliźnich. Bo czuwać to znaczy aktywnie oczekiwać i czynić solidne przygotowania.
  • [ZA MINUTĘ ZBAWIENIE] Wielkopostna minutka dla zastanowienia się.

Dla każdego coś dobrego.