Z serca na drutach – czapki i szaliki dla Afryki

Okres jesienno-zimowy i wiosenne przesilenie to czas długich nudnych wieczorów.

BEZ OWIJANIA W BAWEŁNĘ mamy dla Was propozycję na ten czas. 🙂

Zaryzykuj, weź udział. PS. wiek nie ma tu znaczenia. 🙂

W czym??

W robieniu na drutach z serca. Wydziergaj na drutach cieplutkie czapeczki i szaliki dla dzieci z Afryki. Przekuj nudę i samotne wieczory w coś pożytecznego.

Mówi się, że dzierganie zmienia życie także tych, którzy pomagają. Jest remedium na codzienne troski, koi skołatane nerwy i nadaje życiu sens. Chcecie to sprawdzić razem z nami???

Akcja trwać będzie aż pół roku. Będziecie mieli dużo czasu by zmajstrować dzieło swojego życia. Niebawem zostaną wyznaczone punkty, do których będziecie mogli dostarczać gotowe czapeczki i szaliki.

Kolor, rozmiar i wygląd czapek i szalików jest dowolny dlatego, że to czapeczki na głowy zarówno noworodków jak i kilku oraz  kilkunastoletnich chłopców i dziewczynek.

W akcji, może wziąć udział każdy niezależnie od wieku. Zachęcamy do udziału szczególnie seniorów, a młodszych zachęcamy do międzypokoleniowych rozmów i okazji do rodzinnych spotkań na robieniu na drutach.

FOT: http://www.intensywniekreatywna.pl/kto-ciebie-nauczyl-dziergac/

Zachęcamy do udziału szkoły i przedszkola, lokalne grupy folklorowe, kluby seniora, rodziny, grupy przyjaciół, organizacje społeczne. Każdy może zrobić coś z serca na drutach.

Nie potrafisz robić na drutach nic nie szkodzi:-) Popytaj bliskich. Obejrzyj film na YouTubie, kup poradnik. Już dziś zrób pierwsze oczko, a powstanie niezwykły dar serca.

W ramach akcji przewidywane są międzypokoleniowe warsztaty robótek na drutach, podczas których oprócz nauki robótek na drutach będzie można pogadać przy kawie i ciastku i miło spędzić jesienno-zimowe wieczory. Jeżeli chcesz przekazać włóczkę bądź zorganizować w ramach wydarzenia w swojej miejscowości wieczór “Z SERCA NA DRUTACH” nie wahaj się i również napisz do Nas

Owoce pracy w postaci czapek i szalików zostaną wysłane do Fundacji Redemptoris Missio z Poznania. Dary z Fundacji odbierają żołnierze z XIV Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Poznaniu i zawożą na lotnisko wojskowe we Wrocławiu. Tam dary są bezpłatnie clone przez agencję celną Intraswat i wyruszają wojskowym samolotem do bazy w Bagram. Żołnierze przekazują dary do afgańskich szkół.

fot: fundacja Redemptoris Missio

Włóczkersi” są wszędzie. – Kraków, Lublin, Wrocław… – czytamy na stronie fundacji. – Czapki powstają nawet w areszcie śledczym w Lesznie dokąd zawożona jest włóczka z poznańskiego banku włóczki. W tym roku będą również w Garwolinie 🙂

PRZYBLIŻONE TERMINY ODBIORU CZAPEK I SZALIKÓW:
I TURA 30-11-2018
II TURA 31-01-2019
III TURA 31-03-2019

Zgłoś chęć udziału już dziś

 

Formularz

Chcesz wziąć udział wypełnij powyższy formularz lub napisz do nas:

niekanapowi@onet.pl, poprzez FB lub za pośrednictwem formularza kontaktowego na naszej stronie www.niekanapowi.pl

Jeżeli chcesz przekazać włóczkę bądź zorganizować w ramach wydarzenia w swojej miejscowości wieczór “ZSERCA NA DRUTACH” nie wahaj się i również napisz do Nas

 

LINK DO WYDARZENIA NA FB – ZAPROŚ ZNAJOMYCH