Jerycho Młodych 2019

8 czerwca 2019 roku modliliśmy się na różańcu 3 tajemnicą światła za Jerycho Młodych 2019

15 czerwca udaliśmy się na Jerycho Młodych. Niestety nie udało nam się dotrzeć w piątek, ale sobota była nasza. Dotarliśmy do Pratulina idealnie w momencie rozpoczęcia modlitw porannych.

Po jutrzni zaczęliśmy się rozpakowywać, jednak nim zdążyliśmy się ogarnąć ksiądz Wojciech już poprosił Michała na scenę. Jak zwykle w biegu i na spontanie Michał powiedział parę słów o Panamie i ŚDM oraz o aplikacji PANaMY.

Było coś dla ducha teraz kolej na ciało, Zumba oraz Flashmob, czyli troszkę tańca i ruchu.

W czasie gdy Siewcy przygotowywali się do koncertu w ramach rejonów prowadziliśmy wraz z KSM Garwolin spotkanie, które koncentrowało się wokół rozważań i analizy fragmentu posynodalnej adhortacji apostolskiej Papieża Franciszka: Christus Vivt. 

Rozważania te to pierwsze z 3 serii spotkań. Drugie z nich odbędzie się w dekanatach w czasie wakacyjnym i pierwszych miesiącach września. Trzecie spotkanie odbędzie się w Siedlcach podczas Hosanny Młodych 21 września 2019r. Tam też sekretarze z poszczególnych rejonów opowiedzą swoje relacje z pracy w grupach.

Młodzież z rejonu garwolińskiego aktywnie uczestniczyła w dyskusji. zapadło wiele mądrych słów i przemyśleń. Odpowiadaliśmy sobie na pytania:

1. Jak rozumiesz słowo „miłość”?

2. Czujesz się kochany przez Boga? Jeśli tak to podaj przykład tego doświadczenia.

3. Jaka jest według Ciebie Boża miłość?

4. Czemu młodemu człowiekowi tak trudno dziś uwierzyć w to, że Bóg go kocha?

5. Co może stać na przeszkodzie w doświadczeniu Bożego kochania, a co może temu pomóc?

6. Jak dzisiaj można dotrzeć do Twoich kolegów/koleżanek z informacją: „Bóg Cię kocha!”?

Christus Vivt – audio

Główna atrakcja tego dnia miała dopiero nadejść, a był nią koncert Siewców Lednicy, którzy są nam szczególnie bliscy. To kolejne po 3 latach spotkanie z nimi na koncercie (od pamiętnego Żyrardowa.) Pomimo upału nie opadliśmy z sił by w spiekocie tańczyć Lednickie tańce.

Po koncercie wspólne foto, a następnie przepyszna zupka, każdy zjadł ją ze smakiem i udaliśmy się do domku.

NieKANApowi