Hosanna Młodych

21-09-2019 r. uczestniczyliśmy w wydarzeniu Hosanna Młodych w sali wielofunkcyjnej przy  parafii Św. Józefa w Siedlcach.

Wyruszyliśmy rano z Garwolina busem, by dotrzeć na miejsce, gdy była “o wilku mowa”. Trwały próby do flash-mobu. Następnie uczestniczyliśmy w konferencji prowadzonej przez Pana Łukasza Czechyra – vlogera, twórcę chrześcijańskiego kanału Słucham Pana. Znamy go m.in z rekolekcji “Bożysłów” w aplikacji Jerycho Młodych.

Następnie uczestnicy Hosanny Młodych w kilku  grupach pracowali nad adhortacją Papieża Franciszka „Christus vivit”. W naszej grupie znalazły się: Garwolin, Żelechów i Biała Południe. Pomimo małej ilości czasu udało się nam, skupić nad tematem pracy w grupach: „Wspaniała wieść dla wszystkich młodych – On żyje! Odpowiedzieliśmy sobie na pytanie kim dla każdego z nas jest Jezus. Zastanawialiśmy się czy mamy konkretne doświadczenie spotkania z Jezusem? Po grupowych rozważaniach uczestniczyliśmy w Mszy Świętej.

Flashmob do utworu Małego TGD „Góry do góry” zatańczyliśmy przed katedrą i w siedleckiej Galerii. Znaleźliśmy jeszcze siły by tańczyć belgijkę. Radość z flashmobu jest cały czas w nas pomimo, że jesteśmy zmęczeni całym dniem wrażeń.

źródło: http://www.podlasie24.pl

Hosanna młodych to spotkanie, które zapamiętamy na długo. Wiele się wydarzyło i poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi. Pierwszy we wszystkim co się działo był oczywiście Pan Jezus. Tylko dzięki Jego poświęceniu dla nas, Jego śmierci na krzyżu i Zmartwychwstaniu – On żyje. Żyje w naszym życiu.