Opatrunek na ratunek – VII edycja podsumowanie

Kochani

Do Poznańskiej Fundacji Redemptoris Missio z całej Polski wpłynęło już niemal 4 tony opatrunków dla szpitali misyjnych w ramach akcji “Opatrunek na Ratunek”

Siódma edycja  tej akcji była odpowiedzią na prośby misjonarzy, by wspomóc prowadzone przez nich ośrodki i szpitale. Pomoc z Polski trafi teraz m.in. do Czadu, Indii, Zambii, Togo, Kamerunu, ale także do Republiki Centralnej Afryki i na Papuę Nową Gwineę.

Jako NieKANApowi już po raz drugi włączyliśmy się do organizacji zbiórki w naszym rejonie. Dzięki Wam udało się dołożyć znaczącą cegiełkę z ziemi garwolińskiej do tego dzieła. I tym razem okazało się, że wiele osób i organizacji ma otwarte i dobre serca.

Przez 3 miesiące udało się zebrać bardzo dużą ilość materiałów opatrunkowych (ponad 3200 szt. ale z całą pewnością to nie koniec). Wśród podarowanych rzeczy znalazły się plastry, bandaże, rękawiczki, strzykawki wraz z igłami,  bandaże elastyczne, całe apteczki, nożyczki, gazy, waty, maści, szczoteczki i koce termiczne.

Bardzo Nas cieszyło, że materiały ciągle do nas trafiały i cieszy, że wciąż trafiają. Do akcji włączyły się zarówno apteki, przedszkola, podstawówki gimnazja i młodzież ponadgimnazjalna, grupy znajomych,  Gazeta Twój Głos firmy prywatne i indywidualni darczyńcy.

Jesteśmy pod wrażeniem, że tak wiele osób i organizacji włączyło się do akcji. Przerosła ona nasze najśmielsze oczekiwania, ale to dobrze, bo każdy bandaż w Afryce jest na wagę złota.

Dziękujemy i zapraszamy do włączenia się do  kolejnych akcji „Opatrunek na ratunek” czy „Kup Pan szczotkę”.   Opatrunki, szczoteczki do zębów i pasty można zbierać stale, by móc je potem przekazać w ramach akcji.

Choć VII edycja akcji “Opatrunek na ratunek” dobiegła końca my nie zaprzestajemy pomocy. Jeśli  ktoś by chciał adoptować szkołę w Afryce, jest to koszt 100 zł rocznie. Razem możemy więcej.

 

 1. Redakcja gazety Twój Głos Kościuszki 22 B w Garwolinie.
 2. “Apteka Na Romanówce” Anna Brzozowska Garwolin ul. Korczaka 35 lok. 1
 3. Nasze Apteki 08-400 Garwolin ul. Nadwodna 15
 4. ZSP nr 1 CKU im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie Tadeusza Kościuszki 53 opiekunowie: Pani Marta Ozóg oraz Pani Aneta Winek. Szczególnie Klasy: 3TCPG, 3ATE
 5. Szkoła Podstawowa w Osiecku im. Powstańców Styczniowych Warszawska 61, 08-445 Osieck
 6. Zespół Szkół nr 5 im. Janusza Korczaka08-400 Garwolin ul. J. Korczaka 10 – klasa 3A szkoły podstawowej z wychowawcą Beatą Mucha
 7. Szkolne Koło Caritas nr 81przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 CKP w Garwolinie ul II Armi WP 20; opiekun Izabela Odziemczyk-Dadas
 8. Apteka Cefarm Warszawa S.A. Orla 5, 05-402 Otwock
 9. Przedszkole Zielona Łączka  Polna 59 08-400 Garwolin
 10. Publiczne Przedszkole Leśny Zakątek w Łaskarzewie; koordynator: Magdalena Michalczyk
 11. Apteka ul. Rynek 24 08-445 Osieck
 12. Apteka Centrum ul. Rynek 13, 08-445 Osieck
 13. Publiczna Szkoła Podstawowa w Kępie Celejowskiej. Zakrzew 37, 08-470 Wilga opiekun Monika Cieplińska
 14. Epaka Garwolin Tadeusza Kościuszki 43/2, 08-400 Garwolin

 

POWIĄZANE ARTYKUŁY:

Opatrunek na ratunek – VII edycja 2017/18
Ruszyła kolejna zbiórka opatrunków
Opatrunek na ratunek VI edycja 2017