Opatrunek na ratunek 2018/19

Uwaga! Uwaga!

Włączamy się po raz trzeci w  akcję

„Opatrunek na ratunek”.

Akcja potrwa do końca stycznia 2019 r.

 

To już 3 raz jak zbiórka opatrunków ogarnie powiat garwoliński. Poprzednio zebraliśmy i wysłaliśmy aż 30 dużych kartonów pełnych po brzegi bandaży, plastrów, gaz, rękawic, maści, zestawów chirurgicznych i innych materiałów. Było to ponad 6000 szt. rożnego rodzaju materiałów opatrunkowych. Mamy nadzieje, że teraz również pomożecie.

Zachęcamy do zbiórki lokalne kluby wolontariusza, koła misyjne, parafie, apteki, stowarzyszenia i grupy przyjaciół. Zorganizuj zbiórkę w  szkole, przedszkolu zakładzie pracy, aptece czy ośrodku zdrowia.   Każdy może pomóc. Zebrane materiały opatrunkowe przekażemy Fundacji w Poznaniu.

PLAKAT AKCJI – pobierz

oficjalny znak dla puntu zbiórki  – pobierz

Wracający z misji wolontariusze Fundacji i sami misjonarze piszą do Fundacji Redemptoris Missio listy z prośbami o przesłanie środków opatrunkowych. Do misyjnych przychodni i szpitali zgłaszają się najczęściej ludzie najbiedniejsi i najbardziej chorzy. Zgłaszają się Ci, których nie stać na lecenie w państwowych szpitalach i nie stać na wizytę u miejscowego szamana. W tropikalnym klimacie rany goją się gorzej, a wiele tropikalnych chorób dotyczy również skóry. W surowych warunkach życia pozbawionego wszelkich wygód nietrudno o rany zadane narzędziami przy pracy w domu i obejściu. Pracujące od najmłodszych lat dzieci często ulegają urazom, cierpią z powodu poparzeń gotowanymi na wolnym powietrzu potrawami lub od ogniska. W tropiku wielką plagą są ugryzienia pcheł piaskowych, którym najczęściej ulegają biegające boso dzieci.

Co jest potrzebne?

W misyjnych przychodniach  brakuje dosłownie wszystkiego. Każdy bandaż, czy plaster są na wagę złota.

O jakie dokładnie rzeczy chodzi?

Przyda się każdy bandaż (czy to dziany, czy elastyczny) gazy (jałowe i niejałowe), kompresy (jałowe i niejałowe),  plastry opatrunkowe, rękawiczki gumowe, wata i środki do dezynfekcji ran (ale tylko w proszku). Potrzebne są ciśnieniomierze, termometry koce termiczne maść ichtiolowa.  Rzeczy te można nabyć w każdej aptece.

Można też wpłacić dowolną kwotę na konto Fundacji z dopiskiem „Opatrunek na Ratunek”.

Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio; Grunwaldzka  86; 60-311 Poznań

Nr konta: 09 1090 2255 0000 0005 8000 0192

 

Co oferujemy w zamian?

Wszyscy biorący udział w naszych Akcjach podkreślają, że największą nagrodą jest świadomość, że gdzieś, choćby nawet w najdalszym krańcu świata żyje osoba, której mogliśmy pomóc.

Wszystkim zatem, którzy do swoich darów dołożą kartkę z imieniem i nazwiskiem Koordynatora i nazwą instytucji, w której opatrunki były zbierane, NieKANApowi oraz Fundacja Redemptoris Missio  prześle pisemne podziękowania.

 

Materiały można zostawiać w wyznaczonych punktach oraz partnerskich aptekach. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru po uprzednim kontakcie. Koordynatorem zbiórki jest grupa młodzieży “NieKANApowi” działająca przy Kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Garwolinie. Materiały opatrunkowe zostaną przekazane Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio, która następnie przekaże je misjonarzom w Afryce.

ZBIÓRKA FUNDUSZY NA SFINANSOWANIE KOSZTÓW WYSYŁKI

 

 

Koordynatorzy zbiórki na terenie powiatu garwolińskiego i otwockiego:

Przybysz Michał 733-236-737;


UWAGA!!!

 
W okresie 14-31 stycznia 2019 r. nie będziemy odbierać opatrunków od naszych zbieraczy. Powodem jest uczestnictwo głównego koordynatora akcji w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie.
W tych dniach prosimy o  osobiste dostarczenie opatrunków do funkcjonujących do 31.01.2018 r. punktów zbiórki opatrunków. Opatrunki zostaną odebrane stamtąd na początku lutego.
Zebrane dary z punktów zbiórki zostaną odebrane najpóźniej do 10 lutego 2019 r.

 1. Parafia Przemienienia Pańskiego w Garwolinie – do księdza Krzysztofa Banasiuka
 2. Redakcja gazety Twój Głos od poniedziałku do piątku od 9:00 do 16:00 na ul. Kościuszki 22 B w Garwolinie.
 3. “Apteka Na Romanówce” Anna Brzozowska Garwolin ul. Korczaka 35 lok. 1
 4. Nasze Apteki 08-400 Garwolin ul. Nadwodna 15
 5. BiznesGrupa EMPTOR, ul. Dobra 1/7LU, 08-400 Garwolin w godzinach 9-17
 6. Szkoła Podstawowa w Osiecku im. Powstańców Styczniowych
 7. Apteka na Dobrej – Paweł Głaszczka
 8. Przedszkole Samorządowe im. Misia Uszatka w Pilawie  ul. Wojska Polskiego 4. 
 9. Szkoła Podstawowa w Kępie Celejowskiej
 10. Szkolne Koło Caritas nr 81 przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 CKP w Garwolinie
 11. ZS Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie
 12. Przedszkole w Górznie ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 8.  08-404 Górzno. Osoby odpowiedzialne za zbiórkę Wioleta Mucha, Magdalena Przybysz, Monika Błażejczyk.
 13. Apteka Cefarm Warszawa S.A. Orla 5, 05-402 Otwock
 14.  Szkolne Koło Caritas przy Zespole Szkół nr.1 w Łaskarzewie opiekunowie: Anna Rutkowska i ks Piotr Osiński

ZORGANIZUJ AKCJĘ U SIEBIE !!!

NAPISZ DO NAS niekanapowi@onet.pl

fot. Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”