Opatrunek na ratunek 2018/19 – podsumowanie

Kochani

Do Poznańskiej Fundacji Redemptoris Missio trafia z całej Polski nieustannie rok do roku tysiące materiałów opatrunkowych dla szpitali misyjnych w ramach akcji “Opatrunek na Ratunek”

Akcja ta jest odpowiedzią na prośby misjonarzy, by wspomóc prowadzone przez nich ośrodki i szpitale. Pomoc z Polski trafi teraz m.in. do Czadu, Indii, Zambii, Togo, Kamerunu, ale także do Republiki Centralnej Afryki i na Papuę i Nową Gwineę.

Jako NieKANApowi już po raz trzeci włączyliśmy się do organizacji zbiórki w powiecie garwolińskim i otwockim. Dzięki Wam udało się dołożyć znaczącą cegiełkę do tego dzieła. Choć wizualnie ta cegiełka wygląda jak potężna głowica węgła 😉 Zobaczcie sami.

W tegorocznej edycji zebrano rekordową ilość materiałów opatrunkowych. Było ich tak wiele, że do Poznania wysłaliśmy właśnie paletę z opatrunkami ( 150 kg 180 cm. wysoka). Dziękujemy również darczyńcom za przekazanie kwoty 70 zł na wysyłkę. Dodatkowo, by pokryć koszty wysyłki rozprowadzaliśmy Zdrapki Wielkopostne w niedzielę 3 marca..

Dzieło wysyłki opatrunków czy też innych zbiórek można wspierać przez cały rok za pośrednictwem portalu zrzutka.pl

Wśród podarowanych rzeczy znalazły się plastry, bandaże, rękawiczki, strzykawki wraz z igłami, bandaże elastyczne, całe apteczki, nożyczki, gazy, waty, maści, ciśnieniomierze, termometry a nawet narzędzia operacyjne.

Bardzo Nas cieszyło, że materiały ciągle do nas trafiały i cieszy, że wciąż trafiają. Do akcji włączyły się zarówno apteki, przedszkola, podstawówki, gimnazja i młodzież ponadgimnazjalna, grupy znajomych, Gazeta Twój Głos, firmy prywatne i indywidualni darczyńcy.
Jesteśmy pod wrażeniem, że tak wiele osób i organizacji włączyło się do akcji. Przerosła ona nasze najśmielsze oczekiwania, ale to dobrze, bo każdy bandaż w Afryce jest na wagę złota.

Dziękujemy i zapraszamy do włączenia się do kolejnych akcji „Opatrunek na ratunek” czy „Kup Pan szczotkę”. Opatrunki, szczoteczki do zębów i pasty można zbierać stale, by móc je potem przekazać w ramach akcji.

 1. Parafia Przemienienia Pańskiego w Garwolinie – do księdza Krzysztofa Banasiuka
 2. Redakcja gazety Twój Głos  ul. Kościuszki 22 B w Garwolinie.
 3. “Apteka Na Romanówce” Anna Brzozowska Garwolin ul. Korczaka 35 lok. 1
 4. Nasze Apteki 08-400 Garwolin ul. Nadwodna 15
 5. BiznesGrupa EMPTOR, ul. Dobra 1/7LU, 08-400 Garwolin
 6. Szkoła Podstawowa w Osiecku im. Powstańców Styczniowych ul. Warszawska 61 
  08-445 Osieck – szkolne koło wolontariatu
 7. Apteka na Dobrej – Paweł Głaszczka  Dobra 1 Nr Lok.użytkowy 4-5,
 8. Przedszkole Samorządowe im. Misia Uszatka w Pilawie  ul. Wojska Polskiego 4. 
 9. Szkoła Podstawowa w Kępie Celejowskiej Zakrzew 37, 08-470 Wilga koordynator Monika Cieplińska
 10. Szkolne Koło Caritas nr 81 przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 CKP w Garwolinie 2 Armii Wojska Polskiego 20, 08-400 Garwolin
 11. ZS Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie Tadeusza Kościuszki 53, 08-400 Garwolin
 12. Przedszkole w Górznie ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 8.  08-404 Górzno. Osoby odpowiedzialne za zbiórkę Wioleta Mucha, Magdalena Przybysz, Monika Błażejczyk.
 13. Apteka Cefarm Warszawa S.A. Orla 5, 05-402 Otwock
 14.  Szkolne Koło Caritas przy Zespole Szkół nr.1 w Łaskarzewie opiekunowie: Anna Rutkowska i ks Piotr Osiński
 15. Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Korczaka w Garwolinie 08-400 GARWOLIN ul. J. Korczaka 10; koordynatorzy: Skwarcan Inga, Wieczorek Anna
 16. Szkoła Podstawowa im Marii Wójcik Wilkowyja 48 08-410 Garwolin koordynator Danuta Migas
 17. Zespół oświatowy w Borowiu: (Publiczne Przedszkole ”Jaś i Małgosia” oraz szkoła podstawowa klasy I-III) ul A. Sasimowskiego 3 08-412 Borowie
 18. Publiczna szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Samorządkach; Samorządki 44 08-404 Górzno; koordynator Jolanta Margol
 19. CEF@RM 36,6, Otwock, ul. Orla 5, 05-400 Otwock
 20. Szkolne Koło PCK przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gończycach; Gończyce 106 08-460 Sobolew
 21. Publiczna Szkoła Podstawowa w Żabieńcu; Nowy Żabieniec 1; 08-470 Wilga koordynator Anna Strzeżek

na liście znalazły się instytucje które dołączyły kartki z danymi do opatrunków. Było też wiele instytucji, które przekazały dary anonimowo, jak również wielu indywidualnych darczyńców.

O akcji w Internecie:

NieKANApowi biorą udział w kolejnej akcji Opatrunek na Ratunek

„Opatrunek na ratunek” – 3. zbiórka dla misyjnych przychodni

OPATRUNEK NA RATUNEK

Organizacja „NieKANApowi” prosi o wsparcie dla misyjnych przychodni!

Opatrunek na ratunek po raz trzeci – wesprzyj zbiórkę dla misyjnych przychodni!