“Najświętsze Serce”

“Najświętsze Serce” to film oparty na faktach dotyczących Najświętszego Serca wplecionych w fikcyjną fabułę. Produkcję obecnie można obejrzeć w kinach.

http://www.rafaelfilm.pl/najswietsze-serce/

Film opowiada o pisarce Lupe Valdes, która od dłuższego czasu nie mogła nic napisać – dopadł ją kryzys pisarski. Jej wydawca kieruje ją do znanej gwiazdy telewizji, która opowiada jej o tajemniczej historii sprzed lat. Pisarka zaciekawiona tematem niezwłocznie rusza do Francji, w której ponad 300 lat temu doszło do tajemniczych objawień. Znajduje tam spoczywające w trumnie i nietknięte rozkładem ciało wizjonerki, Św. Małgorzaty Alacoque. To jej Jezus objawił swoje serce i przekazał 12 obietnic, które uczyni dla ludzi czczących Najświętsze Serce Jezusa.

Pisarka zafascynowana tematem drąży go. W trakcie osobistego śledztwa napotyka świętych, Papieży, spiskowców, dowiaduje się o różnych cudach i zbrodniach. Autorka poznaje rodziny i państwa, w których kult Serca Jezusa jest bardzo żywy. Dodatkowo sama zaczyna odczuwać pragnienie zbliżenia się do Serca Jezusa. Nawiązania bliższej relacji z nim. W trudnych chwilach zaczyna zauważać jak Bóg ciągle chciał ją przytulić do swojego kochającego serca.

Film jest bardzo ciekawy, poruszający i momentami wzruszający. Pokazuje jak bardzo jesteśmy podobni do zagubionej pisarki. Jesteśmy wypaleni życiem. Przytłoczeni jego ciężarem i tempem. Produkcja ukazuje, że życie każdego z nas nie zawsze jest usłane różami. Często mamy pod górkę i pod wiatr. Zawsze warto ufać i zawierzać się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Czasem trzeba zaryzykować i zmienić coś o 180° by wyjść na prostą i zawalczyć o lepsze jutro. Zaufaj Panu już dziś.

Film trafia do kin w szczególnym okresie. W tym roku przypada 100. rocznica kanonizacji św. Małgorzaty Marii Alacoque oraz 100. rocznica zawierzenia losów naszej ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Miało to miejsce 27 lipca 1920 roku na Jasnej Górze w czasie, gdy bolszewicy stali u bram Warszawy. W związku z tym aktem oddania papież Benedykt XV przysłał list, w którym napisał: „Nic stosowniejszego nie mogliście podjąć celem naprawienia zła naszych czasów, jak ulegając zachętom papieskim ojczyznę Waszą poświęcić Najświętszemu Sercu Jezusowemu i Jego kult święty w narodzie rozszerzać coraz więcej i więcej”. Wcześniej, bo w 1899 roku papież Leon XIII poświęcił Najświętszemu Sercu całą ludzkość.