NieKANApowe spotkanie 28-04-2018

Szczęść Boże Kochani!

W sobotę 28 kwietnia odbyło się kolejne NieKANApowe spotkanie, które tradycyjnie rozpoczęliśmy modlitwą.

Całą grupą, wraz z Księdzem Krzysztofem, rozważyliśmy Czytania i Ewangelię na Niedzielę. Zrobiliśmy wielką burzę mózgów, która poskutkowała naprawdę ciekawymi spostrzeżeniami, co do danych fragmentów Pisma Świętego.

Często odrzucamy ludzi i nie doceniamy drugiego człowieka. Nie wierzymy w Jego przemianę. Wątpimy w jego nawrócenie. Tak  było też w przypadku Św. Pawła, który chciał dołączyć się do pierwszych chrześcijan, których prześladował. Oceniamy przez stereotypy, urazy, zażyłości.

A przecież nie jesteśmy powołani do oceniania, lecz do kochania bliźniego.

Z tej miłości powinniśmy o Niego zawalczyć. Zawalczyć by odnalazł swoją jedyną drogę do Boga. Musimy być drogowskazem stojącym na wszystkich bocznych drogach Jego życia. Przykład życia z Bogiem w codzienności może wzbudzić ciekawość w obserwatorze. skłonić go do refleksji czy szperania w Internecie. Skłonić do zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi.  A do tego potrzebna jest nam wspólnota wierzących w Jezusa, która będzie akceptować człowieka jako dziecko Boże. Wspólnota powinna dostrzegać w każdym dobre strony i pomagać je rozwijać. Musimy także nawzajem się upominać gdy błądzimy, wskazywać właściwy tor zagubionym, służyć  ramieniem zmęczonym, chorym i upadającym.

Bo pamiętajmy, że powinniśmy czynem świadczyć o istnieniu Boga i wzrastać w Nim. To On jest bowiem winnym krzewem, a my latoroślami,  które mają przynosić owoc obfity.

 

Kolejnym punktem naszego spotkania była prezentacja. Był to czas żywej dyskusji. Każdy mógł się wypowiedzieć i odpowiedzieć na pytania wyświetlane na slajdach. Były to pytania,  które budzą w Nas dozę strachu, że nie podołamy na nie odpowiedzieć.  Wiemy, że  ciężko jest czasem  wybrnąć z pewnych sytuacji i bardzo się stresujemy, że coś pójdzie nie tak. Pytania dotyczące uzasadnienia tego, dlaczego wierzysz w Boga i szczególików wiary niewątpliwie takie wahanie wzbudzają. Pamiętaj jeśli poprosisz o pomoc Ducha Świętego i na bieżąco będziesz czytał o Bogu znajdziesz sensowną odpowiedź. Jedno jest pewne bierność i poddanie się obawie jest najgorszym rozwiązaniem. Działaj, czytaj, drąż i dyskutuj.

Bardzo byśmy chcieli więc, abyście i wy odpowiedzieli na pytania, które znajdują się w prezentacji. Jako pracę domową każdy z nas otrzymał zestaw pytań do indywidualnego zastanowienia się nad sobą i swoją wiarą. 🙂

PREZENTACJA – pobierz

Na zakończenie poćwiczyliśmy tańce Lednickie 🙂 (zarówno Fishmob jak i Lednica zbliżają się wielkimi krokami).Pomodliliśmy się także o siły do dalszych działań.

 

 

Pełni wdzięczności za kolejne pięknie przeżyte spotkanie,

trwający w modlitwie

NieKANApowi