Mija rok od pierwszego NieKANApowego spotkania

Kolejna rocznica. 11 luty 2017 – Oj się zadziało !!!

To już rok jak są NieKANApowe spotkania.

Zaczęło to się tak: „Dawno dawno temu, a może wcale nie tak dawno, bo w sobotę 11 lutego 2017 r. o godzinie 17 w sali parafialnej przy Kolegiacie, odbyło się spotkanie organizacyjne, na które przybyło kilkanaście osób z księdzem Wojciechem na czele. Większość tych osób była związana dotychczas z życiem różnych ruchów młodzieżowych takich jak KSM, schola i liturgiczna służba ołtarza, a ich wiek jest dość zróżnicowany, zaczynając od uczniów gimnazjum, przez liceum aż po studentów i osoby pracujące. (…)

Wśród obecnych na spotkaniu była czwórka osób z okolic Garwolina, którzy już kilka miesięcy wcześniej sami zaaranżowali ideę promowania treści z ŚDM i innych spotkań religijnych, które odbywają się w Polsce oraz chcą motywować nowe osoby do bardziej aktywnej relacji z Jezusem Chrystusem za pośrednictwem wspólnot katolickich. Agnieszka, Justyna, Michał i Bartek, o których mowa nazwali swoją grupę bardzo prosto i zwyczajnie, ale tak naprawdę nazwa „NieKANApowi” zawiera w sobie bardzo konkretne wezwanie samego papieża Franciszka ze światowych dni młodzieży, aby „zejść z kanapy” i zacząć działać.”

Chcieliśmy, aby nasze spotkania nie były puste i oparte o nas samych, ale pełne wiary, nadziei i miłości  i oparte na żywym i prawdziwym Bogu, który nas zjednoczył. Wychodząc naprzeciw aktualnym potrzebom ludzi zagubionych czy poszukujących sensu i celu swojego życia, pokazujemy piękno i radość z bycia Katolikiem, co nie musi być wcale takie smętne i nudne jak twierdzą  co niektórzy.

Dziękujemy wszystkim, których poznaliśmy, a w szczególności księżom Krzysztofowi, Wojciechowi i Pawłowi i Marcinowi, wszystkim organizacjom i firmom z którymi współpracowaliśmy i wszystkim osobom, które brały udział w naszych akcjach.

Bez Boga nic by nie było. Wszystko to dzięki Bożej pomocy. Pamiętajcie i powtórzcie razem z Nami za Ojcem Janem Górą  – „Rób rzeczy szalone, z Bogiem na pewno się uda”.

Pamiętający w modlitwie

NieKANApowi