Na krańce świata – Lednica 2022

W sobotę 4 czerwca, już po raz dwudziesty szósty Chrystus zwołał młodych ludzi do źródeł chrzcielnych Polski.

Po dwóch latach pandemii, gdy spotkania odbywały się on-line, powróciliśmy na Pola Lednickie, aby wspólnie się modlić, wielbić Boga tańcem i śpiewem.

Na Lednicę wyruszyliśmy o godzinie 4 rano z pod Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej. W tym roku ciut odmiennie, bo nie jako organizatorzy wyjazdu ale jako uczestnicy. Tu pragniemy skierować słowa podziękowania dla siostry Anety, (nie mylić z Agnieszką🤣) która zorganizowała wyjazd w parafii MBCZ. W autokarze nie zabrakło modlitwy, wspólnych śpiewów i “sucharów”. 😉 Dotarcie na Lednicę po 2 latach bez wizyty na Polach Lednickich napawało nas szczególną radością.

Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem „Na krańce świata”. Za tymi słowami kryje się pragnienie Pana Jezusa, który posłał swoich uczniów do głoszenia Ewangelii. Widzimy, z jakim rozmachem realizował to wezwanie św. Paweł i wielu innych chcących żyć na wzór apostołów. Wiemy, że te słowa dotyczą także każdej i każdego z Was – mówił Tomasz Nowak OP w zaproszeniu na tegoroczną Lednicę.

Wszystkim współuczestnikom wyjazdu serdecznie dziękujemy za zbudowanie wspólnoty, radość, otwartość i oczywiście za ogromne pokłady cierpliwości do naszej oprawy muzycznej 😂😂 (Jesteście niesamowici – chociaż ludzie, którzy chcieli spać w autokarze zapewne tak nie myślą 😉 )

W tym roku w języku ukraińskim odmawialiśmy koronkę, śpiewaliśmy Tak Tak Panie, modliliśmy się o pokój i wybraliśmy Chrystusa.

„Najdalszym krańcem świata jestem ja sam dla samego siebie.”

„Kim ja jestem? Czy nie jestem już sam dla siebie krańcem świata?”

#lednica2000 #4czerwca #nakranceswiata