Gru 23

KSIĘDZA SŁÓW KILKA – EDYCJA ŚWIĄTECZNA

Kochani,

w tym wpisie znajdziecie  rozważania przygotowane na każdy dzień Świąt. Dziękujemy ks. Pawłowi za skierowane słowo.

 

23.12.2018 r.

Przyzwyczailiśmy się, że szopa betlejemska to coś wielkiego i uroczystego. Jednak gdybyś żył bez całej tradycji chrześcijańskiej i Ewangelii a ktoś ogłosił by Ci, że Syn Boży rodzi się w szopie, byłbyś zgorszony. To niemożliwe. Przecież Jezusowi należy się to co wielkie! Jednak Bóg działa przez rzeczy małe. To jego specyficzne pole realizacji swojej woli. W I czytaniu Bóg zaznacza, że Mesjasz wyjdzie z najmniejszego i najsłabszego pokolenia. Matka Boża jest najpiękniejszą Perłą świata. Jednak nikt z Jej otoczenia, oprócz św. Elżbiety tego nie zauważa. Jest zwyczajną kobietą realizującą codzienne obowiązki takie jak pomoc swojej krewnej. Jeśli myślisz, że masz nudne, zwyczajne życie przepełnione tymi samymi zajęciami, to czytając dzisiejsze Słowo możesz się zdziwić. Jeśli robisz to z miłością słuchając Boga to spełniasz wielkie rzeczy. One objawią się z czasem. Na owoce Twoich działań być może  będziesz musiał poczekać. Ale te owoce będą przeobfite i ich ogrom może Cię zaskoczyć.

 

24.12.2018 r.

W I czytaniu widzimy ciekawe wydarzenie ze Starego Testamentu. Naród żydowski osiedlił się już w ziemi obiecanej. Każdy ma swój dom. Powstały urzędy i pałac króla Dawida. Jednak król zauważa, że Bóg nie ma swojego miejsca zamieszkania. Ten, który jest najważniejszy. Postanawia z narodem zbudować wspaniałą świątynię. Izraelici wprowadzają tam Arkę Przymierza, która była dla nich widocznym znakiem obecności Boga. On zamieszka między nimi. Wspaniale! Od czasów Jezusa Chrystusa Bóg idzie na całość i chce zamieszkać….w Tobie. Jest to możliwe, jeśli Mu na to pozwolisz. To On zbuduje w Tobie swoją wspaniałą świątynie. Będziesz szczęśliwy i będziesz mógł wypowiedzieć jak Zachariasz hymn dziękczynienia na cześć Pana.

 

25.12.2018 r.

Dzisiejszy dzień jest dniem, kiedy wypełnia się największa obietnica dana przez Boga ludziom. Wszystkie czytania w tym dniu albo mówią o tej obietnicy, albo o następującej w tym momencie realizacji. Przychodzi Mesjasz. Zmienia się wszystko. Człowiek staje się dziedzicem nieba. Dziś ciesz się, bo obietnica dotyczy także i Ciebie osobiście. Mesjasz chce do Ciebie przyjść, odnowić Twoje wnętrze. Sprawić, że staniesz się synem lub córką samego Boga.

 

26.12.2018 r.

Dziś widzimy męczeństwo św. Szczepana. Dziwne? W II dzień Bożego Narodzenia?! Tak, bo to wydarzenie dotyczy przyjścia Mesjasza i tego, co rozważałeś w poprzednich dniach. Św. Szczepan pozwolił przyjść do siebie Jezusowi, a On stworzył w nim swoją świątynię. A przez to okrył pierwszego męczennika swoją wszechmocą. Szczepan wie, że teraz nic nie może go spotkać złego. Straci życie? I cóż z tego? Uzyska życie wieczne! Będzie uczestniczył w niesamowicie wielkiej i przepełniającej Miłości. W obliczu śmierci głosi też Słowo Boże. Być może dzięki temu młodzieniec, który nazywa się Szaweł i bierze udział w kamieniowaniu, podczas swojego nawrócenia jako Paweł utwierdził się całkiem na drodze Ewangelii. Św. Szczepan jest totalnie spokojny. Jeśli realnie spotkasz Jezusa i dasz Mu miejsce w swoim życiu nie będziesz się już niczego bał. Pozostanie Ci spokojne, szczęśliwe życie z Panem.