Poleć z nami do Panamy

Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Siedleckiej zaprasza do wzięcia udziału w projekcie: Poleć z nami do #PANaMY.

Projekt polega na pobraniu aplikacji, wypełnianiu zadań stworzonych przez Organizatora i zdobywaniu za ich wypełnienie punktów. Do wyzwania można dołączyć się w każdym czasie. Punkty można zdobywać od listopada 2017 roku do listopada 2018 roku. Najlepsze osoby wygrają: wylot do Panamy na ŚDM w 2019 r., iphone 7 lub drona.

Oczywiście projekt jest propozycją do tego, aby zgodnie z grą słów zawartą w nazwie, zastanowić się jaka jest moja relacja do Boga. Pan a My – My a Pan, działania podejmowane przez Duszpasterstwo Młodzieży mają za cel odbudowanie relacji młodych ludzi względem Boga.

Kiedy?
Projekt rusza w listopadzie 2017 r. Natomiast zakończenie projektu planowane jest na listopad 2018 r. Wyłączając wakacje i ferie, projekt będzie trwał 200 dni na 200-lecie Diecezji Siedleckiej.

Jakie zadania?

Zadania będą zróżnicowane, przez co i wartość punktowa będzie różna – im trudniejsze zadanie, tym więcej punktów. Odpowiedni ranking będzie monitorował i wyświetlał w aplikacji pozycje użytkowników z największą ilością punktów. Odniesienie ma tutaj rywalizacja jaką podejmują skoczkowie podczas konkursów lotów narciarskich.

Wśród zadań będą m.in. związane z lokalizacją. Uczestnik będzie musiał odwiedzić pewne punkty na mapie, zapoznać się z historią miejsca i odpowiedzieć na pytania dotyczące specyfikacji miejsca, w którym się znajduje. Zadania związane z napisaniem odpowiedzi na  poruszony przez organizatora temat. Wysłaniem zdjęcia, zgodnego z istotą zadania, odsłuchaniem odpowiedniej audycji, obejrzeniem wskazanego filmu. Odpowiedzią na Quizy, poszukiwaniem ukrytych artefaktów, uczestniczeniem w konkretnym wydarzeniu kulturalnym.

Zakłada się też, że młodym ludziom potrzeba aktywności fizycznej. Jedno z zadań będzie związane z chodzeniem, bieganiem oraz jeżdżeniem na rowerze.

 

29.10.2017 r. – Niedziela #PANaMY (tzw. Niedziela Panamska) i w naszej parafii

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

 

WPIS O NIEDZIELI PANAMSKIEJ I KONKURSIE

 

POLEĆ Z NAMI DO PANAMY – link do strony

Funpage wyzwania 

regulamin projektu

 

(Artykuł opracowany na podstawie materiałów Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Siedleckiej)