Gru 02

Krajowe posłanie na Światowe Dni Młodzieży w Panamie


Na wyjazd do Panamy zgłosiło się ok. 3,5 tys. młodych Polaków, część z nich ok. pół tysiąca spotkało się 1 grudnia na Jasnej Górze podczas krajowego posłania pielgrzymów na ŚDM Panama 2019. Wśród zgromadzonej młodzieży obecna była także delegacja z Diecezji Siedleckiej.

W jej składzie znalazł się nasz Niekanapowy członek, który wygrał wylot do Panamy w ramach wyzwania “PAN a MY”, taki swój człowiek w Częstochowie.

Dlaczego Częstochowa??? “Chcemy specjalnie wyruszyć od Matki Bożej z Jasnej Góry wyruszyć do Matki Bożej w Panamie, bo temat tych Światowych Dni Młodzieży jest maryjny” –wyjaśnił nam ks. Emil Parafiniuk, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży. Słowa”.

 

Spotkanie młodych było niesamowitym przeżyciem, przecież już wkrótce (bo za 50 dni) będziemy przezywać wielkie święto młodego Kościoła. Mogliśmy się zjednoczyć podczas wspólnej modlitwy. Powierzyć tę pielgrzymkę naszej Mamusi. Dowiedziałem się też wielu kwestii organizacyjnych, takich jak będzie wyglądał pakiet pielgrzyma? Dlaczego Panamczycy uwielbiają polskie śliwki w czekoladzie? Jak to jest z tą malarią? Inne gniazdka elektryczne. I wiecie co tam komunikują się głównie poprzez Whatsapa!! To był super czas spędzony w super towarzystwie. Pozdrawiam cały wesoły samochodzik 😉 – Michał

– Jedziemy tam, by być świadkami wiary – mówił bp Solarczyk. – Światowe Dni Młodzieży to nie jest wyjazd turystyczny. My jesteśmy tam rzeczywiście pielgrzymami, którzy mają też wnieść swoje doświadczenie wiary i Kościoła – mówił biskup i zwrócił uwagę, że kiedy człowiek rozpoczyna dzieło duchowe, nie może iść sam, przede wszystkim ma iść z łaską.

 

Panama czeka 🙂

NieKANApowi